Każdy na przestrzeni swojego życia, chociaż raz, zostanie postawiony przed problemami: remont starego mieszkania czy przeprowadzka i kupno czegoś nowego? A jeśli przeprowadzka, to wnętrze gotowe do zamieszkania od razu czy mimo wszytko do remontu, ale za to tańsze i w lepszej lokalizacji? Pytań i dylematów dotyczących przestrzeni mieszkalnych jest tak naprawdę tyle, ilu zainteresowanych zmianami inwestorów. I niezależnie od udzielonych odpowiedzi i tego jaka zostanie podjęta decyzja, jednym z bardziej istotnych i nierozłącznych elementów wszystkich nieruchomości jest instalacja elektryczna. Myśląc o instalacji elektrycznej trzeba zdecydować się na włączniki elektryczne, spełniające normy i bezpieczne w użytkowaniu.

Projekt instalacji pod włączniki elektryczne

Dowolny projekt wnętrza domu/mieszkania zawsze zawiera przebieg takiej instalacji, ale już wyprowadzenie okablowania pod włączniki elektryczne jest kwestią indywidualną, którą warto zaplanować na etapie „brudnych” prac remontowo-budowlanych i dostosować do własnych potrzeb. Przy wszelkich zmianach, które wiążą się z naruszeniem ścian (ich całkowitym lub częściowym wyburzeniem, postawieniem nowych) architekt wnętrz wykona ponowny projekt instalacji elektrycznej, bądź zmodyfikuje wcześniejszy. Uwzględni wówczas, przy zachowaniu przepisów, takie rozmieszczenie puszek elektrycznych, by montowane w nich włączniki elektryczne spełniały normy prawne i były zgodne z sugestiami inwestora dotyczącymi ich designu.

Projekt wnętrza łącznie z włącznikami

Natomiast jeżeli zmiany, które zaplanowano, nie wymuszają aż tak daleko idących prac remontowych, wówczas włączniki elektryczne stają się zwykle kwestią, która schodzi na dalszy plan. Tylko czy słusznie? Choć wydają się niepozorne, to stanowią integralną część każdego wnętrza i wbrew pozorom, mogą popsuć jego estetykę, a co za tym idzie cały efekt końcowy. Na rynku dostępnych  jest bardzo dużo włączników elektrycznych różnych producentów. Można je zatem dostosować do potrzeb najbardziej wymagających klientów. By oszczędzić sobie czas przeznaczony na przeglądanie tak ogromnej oferty handlowej, warto skorzystać z pomocy fachowca. Projektant wnętrz jest osobą mającą wystarczające uprawnienia, by pomóc nam dokonać najwłaściwszego wyboru. Wystarczy, że przedstawimy mu swoje oczekiwania co do kolorów czy kształtów naszych włączników, a on przygotuje dla nas najciekawszą ofertę.

Projektowanie wnętrz – Zaufaj profesjonaliście

Projektowanie wnętrz jest pracą, w której podstawą jest znajomość zmieniających się trendów wnętrzarskich. Dlatego zawsze warto korzystać z konsultacji czy projektów osób z branży szeroko pojętego designu. Każdy szanujący klienta projektant wnętrz czy architekt zawsze współpracuje z najciekawszymi na rynku producentami a przez to posiada zniżki na zakup oferowanych przez nich produktów. Nieistotne czy będą to framugi okienne, włączniki elektryczne czy meble do salonu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *