Rośliny doniczkowe nie tylko pięknie ozdabiają wnętrze, ale też doskonale oczyszczają powietrze, dbając o dobre samopoczucie domowników. Piękne i pożyteczne rośliny w mieszkaniu oraz projektowanie wnętrz z ich wykorzystaniem to jeden z najmodniejszych trendów zwanych urban jungle. Na jakie kwiaty postawić, aby stworzyć w domu namiastkę własnej dżungli?

Zielony kącik w salonie

Wystarczy kilka prostych kroków, aby we własnym domu cieszyć oczy pięknymi, zielonymi roślinami. Namiastka dżungli w domowym zaciszu czyli to, co polecają najnowsze trendy w projektowaniu wnętrz to nie tylko czerpanie przyjemności estetycznej, ale też korzystanie z innych dobrodziejstw roślin doniczkowych.

Przegląd najciekawszych roślin do salonu

Jedną z najbardziej spektakularnych roślin, które możemy umiejscowić w domu to palma królewska. Każdy projektant wnętrza zgodzi się, że w zestawieniu z drewnianymi dodatkami przywołuje skojarzenia z gorącą Kubą lub innymi wyspami karaibskimi.

Prawdziwym hitem we wnętrzach skandynawskich stanowi natomiast Pilea Peperomiowata, zwana też pieniążkiem. Jest to oryginalna roślina łatwa w uprawie, która przyciąga spojrzenia innych niezwykłym kształtem swoich liści.

Fikus lirolistny słabo się rozgałęzia i rośnie głównie w górę. Jest to jeden z najpiękniejszych gatunków fikusów, które można kupić. Ta imponująca roślina polecana jest przez architektów wnętrz do designerskich salonów. Jest niezastąpiona w towarzystwie dużych okien oraz nowoczesnych przeszkleń.

Nie tylko piękne, ale i pożyteczne

Rośliny doniczkowe, które oczyszczają oraz nawilżają powietrze, to doskonały wybór zarówno do sypialni, jak i salonu. Dzięki temu, że oczyszczają powietrze z toksyn oraz wzbogacają je w tlen – spełniają funkcję naturalnego filtra powietrza i tworzą przyjemny mikroklimat. Jakie rośliny poleciłby projektant wnętrz do nowoczesnego salonu lub sypialni?

Przegląd najciekawszych roślin do sypialni

Skrzydłowiat to kwiat doniczkowy o pięknych liściach oraz białych kwiatach. Posiada zdolność oczyszczania powietrza z groźnych toksyn, takich jak benzen czy aceton. Duże błyszczące ciemno-zielone liście sprawiają, że podnosi wilgotność powietrza.

Paprotka to jedna z najbardziej popularnych roślin doniczkowych, która wydziela bardzo dużo tlenu. Architekci wnętrz polecają umiejscowić ją nad ekranem telewizora lub komputera. Jest nie tylko naszym sprzymierzeńcem w walce z zanieczyszczeniami, ale też wprowadza do wnętrza harmonijną i rodzinną atmosferę.

Dracena to uderzająco piękna roślina doniczkowa pochodząca z obszarów tropikalnych. Ceniona jest szczególnie za ozdobne liście i nietuzinkowy pokrój. Dracena nie dość, że jest bardzo łatwa w uprawie i pasuje do większości wnętrz to wykazuje silne właściwości oczyszczające – jest w stanie zneutralizować nawet formaldehyd, używany do produkcji plastiku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *