W ostatnich dwóch dekadach najbardziej popularną formą wykończenia sufitów w domach i mieszkaniach było stosowanie sufitów podwieszanych. Jak wyglądała technologia i konstrukcja ich wykonywania? Opierała się ona na zastosowaniu płyt gipsowo-kartonowych, mocowanych do stelaża aluminiowego przytwierdzonego do stropu bądź sufitu. Dawało to nieskończenie wiele możliwości tworzenia ciekawych aranżacji, w tym zabudowywania świateł halogenowych oraz tworzenia sufitów z wieloma poziomami przejścia. Niejednokrotnie umieszczano pod poziomami przejścia światła LED. Wszystko to miało podnosić atrakcyjność wizualną i sprawiać wrażenie, że sufit jest nowoczesny i przemyślany. Jednakże, każda technologia ma swój kres. Dziś sufity podwieszane nie są już tak atrakcyjne, a koszty ich wykonania również urosły. Czy zatem mamy do dyspozycji jakąkolwiek alternatywę? Oczywiście, że tak. Wielu projektantów wnętrz odchodząc właśnie od podwieszanych sufitów, zaczyna stosować sufity napinane. Warto dowiedzieć się o nich jak najwięcej i poznać ich zalety.

Co to są lekkie sufity napinane?

Sufity napinane produkowane są z bardzo lekkich, elastycznych i wytrzymałych folii. Są one rozpinane pomiędzy wszystkimi ścianami pomieszczenia, a sposób ich mocowania jest zupełnie niewidoczny dla oka ludzkiego. Zaletą sufitów napinanych jest lekkość i prosta konstrukcja, a także nieograniczona liczba wariantów, w jakich mogą one występować. Inną niepodważalną korzyścią posiadania w mieszkaniu tego typu sufitów, jest możliwość umieszczenia na nich dowolnych, kolorowych nadruków, które urozmaicą wygląd mieszkania. Współczesne technologie drukarskie sprawiają, że na powierzchni folii możemy umieścić każdy rodzaj kolorowego nadruku ze zdjęcia, fotografii lub innej grafiki. Architekci wnętrz często zalecają stosowanie folii z nadrukiem, gdyż istnieje możliwość spersonalizowania swojego mieszkania, dzięki użyciu zrobionych przez siebie zdjęć. Dodatkowo można umieścić pod folią oświetlenie, iluminacja będzie robić naprawdę bardzo duże i dobre wrażenie na większości domowników, a także odwiedzających nas gości.

Czy sufity napinane są trwałe?

Jedno z częściej zadawanych pytań w kontekście sufitów napinanych dotyczy ich trwałości. Zgodnie z opinią producentów oraz projektantów wnętrz nie ma czego się obawiać. Ten rodzaj sufitów jest niezwykle wytrzymały i odporny na działanie czynników zewnętrznych, dzięki czemu mogą one nam służyć przez długi czas bez żadnych śladów uszkodzenia. Co więcej, proces ich montażu nie jest zbytnio kłopotliwy i nie wiąże się z wieloma brudnymi pracami. Sufity napinane, które są alternatywą dla sufitów podwieszanych mają również wiele innych zalet. Przede wszystkim mogą być stosowane w niemal każdym pomieszczeniu, są stosunkowo lekkie i można je wykonać w atrakcyjnej cenie. Polecamy je wszystkim osobom, które poszukują trwałych i niezawodnych rozwiązań, które są zarazem współczesne i dają nieograniczoną ilość możliwości personalizowania wyglądu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *