Projektowanie wnętrz to nie lada wyzwanie. Prawdą jest, że rynek oferuje obecnie bogactwo mebli i rozmaitych dekoracji. Z drugiej strony jednak trzeba niekiedy wykazać się sporym doświadczeniem i właściwym gustem, by stworzyć aranżacje oryginalne i stylowe. Jeszcze trudniejsze jest stworzenie aranżacji pięknej i komfortowej do mieszkania. Zastanówmy się zatem jak sprawić żeby mieszkanie było przytulne?

Zielone akcenty, czy może domowa dżungla?

Nie mamy ręki do roślin? Wielu z nas nie ma. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by otoczyć się sztucznymi odpowiednikami roślin. Mnóstwo z nich prezentuje się całkiem nienagannie i niemal do złudzenia przypomina swoje żywe odpowiedniki. Do tego wystarczy jedynie regularnie je odkurzać lub przemyć i cieszyć się możemy nietuzinkową dekoracją w naszym mieszkaniu. Jeśli marzymy o domowej dżungli pełnej prawdziwych roślin i kwiatów to projektant wnętrz z pewnością doradzi nam, które gatunki okażą się najodpowiedniejsze. Piękne paprocie, które właśnie wróciły na salony? A może mini las w szkle? Obowiązkowo udekorujmy niewielkimi roślinami puste parapety. Nie zapominajmy o ozdobnych osłonkach na doniczki oraz designerskich kwietnikach!

Świece – nastrojowe światło jedyne w swoim rodzaju

Jeśli zależy nam na przytulnym mieszkaniu to koniecznie zaprzyjaźnijmy się ze świecami i pięknymi świecznikami. Duże, zapachowe w dekoracyjnym szkle lub też niewielkie świeczki w stylu tealights uczynią każde wnętrze magicznym. Postawmy także na ozdobne latarenki i nietuzinkowe kominki. Weźmy również pod uwagę pałeczki lub kulki zapachowe, przy pomocy których stworzymy przepiękne stołowe dekoracje w szklanych naczyniach. Profesjonalne projektowanie wnętrz mające na celu zaaranżowanie przytulnych, ciepłych pomieszczeń zawsze kładzie mocny nacisk na blask świec.   

Pusta ściana? Nie ma mowy! 

W przytulnych pomieszczeniach nie ma miejsca na puste ściany. Każdy z nas ma sentyment do innych dekoracji ściennych. Pomyślmy, w jakim wnętrzu będziemy czuć się najbardziej komfortowo i dopasujmy właściwe, ścienne ozdoby. Czy będzie to lustro w mocno dekoracyjnej, błyszczącej oprawie w stylu glamour? Lustra optycznie powiększają przestrzeń i są idealnymi dekoracjami w mniejszych lokalach. A może preferujemy otoczenie interesujących obrazów i zdjęć w ramach? Zainteresujmy się drewnianymi multiramami, bądź zaaranżujmy ścianę pełną różnego rodzaju obrazów umieszczonych dość ściśle obok siebie. Nie zapominajmy o niezastąpionych, atrakcyjnych tapetach. Dzięki nim możemy w prosty sposób podziwiać w pokoju przytulną ścianę, która niemal niczym nie będzie się wizualnie różnić od prawdziwej cegły, drewna, czy też kamienia! Jeśli czujemy, że dekorowanie mieszkania po prostu nas przerasta, a nie chcemy korzystać z pomocy osób zaprzyjaźnionych to wówczas z pewnością będzie w stanie nam pomóc doświadczony architekt wnętrz. Spróbujmy. Być może czeka nas rozpoczęcie jednej z bardziej interesujących, życiowych przygód, podczas której nasze mieszkanie ulegnie niewyobrażalnie pozytywnej przemianie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *