Dla każdego z nas, dom jest ważnym miejscem. Spędzamy tu sporo czasu, dlatego chcemy zaaranżować tę przestrzeń funkcjonalnie i zgodnie z trendami. Czasem mamy bardzo wiele pomysłów, a kiedy indziej potrzebujemy inspiracji i wsparcia w zakresie stworzenia projektu wnętrza. Nie zmienia to faktu, że każdy z nas chciałby mieć duże i jasne pomieszczenie.

Potencjał luster – jak go wykorzystać? 

Niezależnie od tego, czy nasze mieszkanie jest duże i przestronne czy raczej niewielkie, możemy wykorzystać pewne sprytne rozwiązania, aby nadać mu indywidualnego wyrazu. W ostatnich sezonach bardzo modne są wnętrza jasne i przestronne, w których dominuje biel i inne łagodne odcienie. Jak powiększyć i rozjaśnić pomieszczenie? Pomocne w tym mogą być lustra. To bezkonkurencyjny sposób na wyczarowanie większej przestrzeni. Warto wcześniej zastanowić się jaki typ i rozmiar wybrać oraz gdzie je umieścić. Lustra umieszczone równolegle do okien będą bardzo dobrze odbijały światło słoneczne.

Lustra są bardzo praktyczne. Potrzebujemy ich zwłaszcza w przedpokoju i łazience. Mogą pełnić również rolę dekoracyjną, dlatego warto pomyśleć o zakupie lustra ze zdobioną ramą do pokoju dziennego. To świetny sposób na optyczne powiększenie przestrzeni. Lustra są ponadczasowym elementem wyposażenia. Pasują zarówno tam, gdzie dominuje klasyka i elegancja, jak również świetnie będą korespondowały ze stylem minimalistycznym, gdzie nie ma miejsca na zbędne meble i dekoracje. Odrobina kreatywności sprawi, że stworzymy w domu wyjątkowe miejsce w towarzystwie intrygującej mocy zwierciadeł.

Elegancja i harmonia nawet w małych pomieszczeniach

Czasem dobrze wiemy, jaki typ luter będzie najlepszym towarzystwem dla mebli i dekoracji, które już posiadamy. Zdarza się, że nie mamy pomysłu, jak zgrać całość, aby uzyskać spójny, harmonijny efekt. Dobrym rozwiązaniem może być wtedy współpraca z projektantem wnętrz, który podpowie gdzie ulokować lustra, aby uzyskać ponadprzeciętny efekt. Lustra są najlepszym sprzymierzeńcem w uzyskaniu eleganckiego designu. Gładka tafla odbijająca światło to ważny element każdego mieszkania, w którym liczy się jasna przestrzeń.

Mądre projektowanie wnętrz to sztuka, która wymaga znajomości aktualnych trendów, kreatywności i inteligencji przestrzennej. Lustra są efektowne i odmieniają banalne wnętrza w nieprzeciętne pomieszczenia, dlatego warto zaplanować w projekcie ich obecność. Zyskujemy wtedy pewność, że potencjał naszego mieszkania został właściwie wykorzystany. Oprócz estetyki ważna jest funkcjonalność i walory użytkowe. Dobrze dobrane i zamontowane lustra będą spełniać rolę wizualną i praktyczną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *