Meble są najważniejszym elementem wyposażenia oraz wystroju wnętrz. Ich umiejętny wybór będzie odpowiadać za to, jak będziemy się czuli w zaprojektowanym pomieszczeniu. Czy przebywanie w nim sprawi nam radość, czy jednak będziemy chcieli go unikać z nieznanym nam przyczyn. Oryginalne meble, przez wiele osób uznawane za kosztowne i niepraktyczne, wcale nie muszą takie być. Jest bardzo wiele sposobów na to, aby wejść w posiadanie oryginalnych mebli, które wcale nie muszą kosztować fortuny. Jak to zrobić? Prezentujemy Wam kilka sprawdzonych rozwiązań.

Sklepy handlujące meblami używanymi

W całej Polsce pojawiają się nowe sklepy w kategorii second hand. Najczęściej są one utożsamiane ze sprzedażą odzieży używanej. Jednak specjalistyczne sklepy z meblami z drugiej ręki cieszą się coraz większą popularnością, gdyż można w nich kupić meble, które ktoś postanowił oddać lub sprzedać za niewielką cenę. Mogą to być meble nowoczesne, klasyczne i zabytkowe, produkowane w kraju lub za granicą. Kupując meble używane w sprawdzonym miejscu, można być pewnym tego, że zostały one dokładnie sprawdzone, naprawione, jeśli było to konieczne, i oczyszczone. Czy to takie ważne? Oczywiście że tak. Każdy świadomy klient na pewno wie, że w meblach używanych mogą czekać na nas przykre niespodzianki. Projektanci wnętrz często posiłkują się tego typu sklepami, aby „upolować” dla swoich inwestorów meble nie do zdobycia, takie których w dzisiejszych czasach już się nie produkuje.

Zakup mebli z ogłoszeń prywatnych

Coraz większa liczba osób decyduje się na to, aby poszukiwać dla siebie mebli używanych na własną rękę. Staje się to łatwiejsze dzięki nieograniczonemu dostępowi do dużych ilości prywatnych ogłoszeń sprzedażowych. Można je spotkać na wielu serwisach internetowych, gdzie wystawianie ogłoszeń jest praktycznie darmowe. Osoby, które chcą się pozbyć swoich dotychczasowych mebli i zrobić miejsce na nowe, bardzo często sprzedają je w niskich cenach, oferując np. darmowy demontaż lub wysyłkę. Przeglądając tego typu ogłoszenia warto pamiętać, iż w wielu przypadkach sam koszt transportu wynajętym samochodem może okazać się wyższy niż sama wartość mebli, dlatego warto zwracać uwagę na miejsce odbioru. Architekci wnętrz dzięki dużej bazie klientów, mogą zorganizować transport wielu mebli dla różnych osób, rozkładając w ten sposób koszty transportu.

Zachowaj ostrożność

Kupując używane meble – czy to z prywatnych ogłoszeń online czy w sklepie handlującym meblami używanymi, zawsze dokładnie należy sprawdzić ich jakość i solidność wykonania. Nie sztuką jest kupić tanio, lecz dobrze. Należy również pamiętać, że wszelkie zakupione meble powinny być zgodne z naszym projektem wnętrz, przygotowanym przez architekta, tak aby nie zniweczyć zbudowanej koncepcji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *